Tailor Made* Çözümler.

İş gereksinimlerinize özel yazılım geliştirme.

Özel Çözümler

Şirketinizin zorluklarına ve hedeflerine birebir uyum sağlayan yazılımları, iş planını ya da ekibi bulmak neredeyse imkansızdır. Hazır paket yazılımlar ihtiyacınızı ya tam olarak karşılayamamakta ya da gereksiz bir çok özellik barındırabilmektedir. Hedeflerinize ulaşmak için işinize yatırım yapmak istediğinizde, iş gereksinimlerinizi karşılayacak benzersiz ve özel çözümlere yönelmeniz gerekir.

Özel yazılım geliştirme, maliyetlerinizi düşürmenize, ayrıca verimliliğiniz ve üretkenliğinizi artırmanıza olanak tanır. Bu tip sistemler size en uygun şekilde tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Kuruluşunuzun performansını ölçebilecek, doğru adımlar atmanızı sağlayacak verilerin elde edilebilmesi, yol haritanızı belirleyen en önemli parametredir. İş planınıza uyumlu sistemler, işinizin üretkenliğini, verimliliğini sürdürülebilirliğini optimize eder bu sayede diğer görevleri yerine getirmek için kaynaklarınızı serbest bırakır.

İşe nasıl başlarız?
Problemi ya da projeyi analiz eder, tasarım, geliştirme, test ve eğitim olarak işi bölümlere ayırırız. Problemin çözümü ya da projenin hayata geçirilmesi bir ekip işidir. Çözüm ortağınız olarak ekibin teknik kısmını biz oluştururuz. Buna ek olarak size düşen görevlerin planlanması konusunda tecrübelerimizi paylaşırız. Mevcut ekibiniz görevleri yerine getirebilecek yeterlilikte değil ise, olası seçenekleri değerlendirerek alternatif çözümler üretiriz.

Yararlı çözümler üretmek amacıyla zorlukları çözmeye odaklanmış çok disiplinli bir geliştirme ekibimiz var. Özelleştirilmiş iş planı ve uyumlu yazılım, gereksinimlerinize göre uyarlanmış optimum çözümleri sunar. Bu yazılım ya da iş planı olabildiğince esnek yapıda şirketinizi uzun vade hedeflerini kapsayacak şekilde tasarlanır. Kullandığımız teknolojileri, müşterilerimizin ya da iş ortaklarımızın hedeflerine ulaşmaları için bir araç olarak görürüz. Şayet araç arıza yapar ya da mevcut durum için yeterli gelmez ise, değerli vaktinizi işinizi büyütmeye ayırmanız için siz farkına varmadan gerekli geliştirmeleri yapıyor oluruz.

Avantajları

 • Merkezileştirilmiş bilgi sağlar.
 • Manuel işlemlerin basitleştirilmesine veya ortadan kaldırılmasına izin verir.
 • Süreçler tamamen otomatize edilir.
 • Gerektiğinde yeni işlevler geliştirme imkanı ve esneklik sağlar.
 • Mevcut diğer sistemlerle daha basit ve otomatize entegrasyon imkanı sağlar.
 • Faaliyet gösterdiğiniz pazarda rekabet gücünüzü artırır.
 • Yazılım geliştirme, bakım ve destek süreçleri çok daha hızlı ve etkili ilerler.
 • Farkedilemeyen, gereksiz olan giderler ya da masraflar minimuma indirilerek karlılık oranı artırılır.
 • Sistem geliştirmesi için sürpriz maaliyetler ile karşılaşılmaz.

Metodolojimiz

Yazılımın geliştirilmede benimsediğimiz metodoloji Çevik Geliştirme metodolojilerinin kullanımına dayanmaktadır. SCRUM metodolojisi, ürün geliştirme veya görev yönetimi için kullanılan yinelemeli ve artımlı bir sürece dayanan bir metodolojidir. Dolayısıyla, SCRUM metodolojisi ile, uygulamanın gelişimini, kullanıma hazır yazılım parçalarını periyodik olarak kontrol edebiliriz. Bir sorun ya da özelliğin geliştirilmesi için uzun mail görüşmeleri yapmayız. Hızlı bir şekilde iletişim kurar, projenin, özelliğin ya da sorun ile alakalı planlamızı yapar kisa sürede test aşamasına getiririz.

Teknoloji

Müşterilerimiz için benzersiz ve yenilikçi yazılım çözümleri geliştirmek için kullandığımız teknolojiler.

Case Study - Bir Web Projesi

Sosyal medyada başarılı ve ilgiyle takip edilen bir üretici olan Lamelif Giyim Firması ile 2018 yılı ikinci yarısında çözüm ortaklığı sürecimiz başladı.

Nasıl başladık?
İlk olarak mevcut problemlerin kalıcı olarak çözülmesi ve büyüme planı ile ilgili ön görüşmeler yaptık. Edindiğimiz ilk izlenim firmanın büyümesinin önündeki sağlıklı bir iş planının olmadığıydı. İşlemler otomatize edilmediği için satış adetlerinin artması ciddi sorunlara yol açtığı, dolaylı yoldan müşteri memnuniyetini olumsuz etkilediği sonucu ortaya çıktı. Depo ve lojistik yönetiminde insan faktörünün üst seviyede olduğu, bir çok rutinin otomatize edilerek "adam/saat" maaliyetinin yarı yarıya azaltılabileceği ön görüldü. İnsan faktörünün yoğun olduğu paketleme aşamasında kayıp ve hata oranının yüksek olduğu tespit edildi. Bunun yanı sıra, sosyal medya takipçileriyle etkileşim oranı göz önüne alınarak, geliştirilecek olan etkileşimli web uygulamalarının, doğru pazarlama politikalarıyla birlikte kısa sürede sosyal medya satışlarına denk hale gelebileceği ön görüleri iletildi.


Mevcut sorunların optimum yöntemler ile çözülmesi
 • İlk olarak, firma yetkilileri ile yapılan gereksinim analizi toplantılarında nitelikli personel alımı noktasında gerekli çalışmaların yapılması gerektiği bilgisi verildi.
 • Sosyal medya satışları ile birlikte, resmi web sayfası satışları ile ilgili marka çalışması kapsamında lamelif.com alan adı tescili alındı.
 • Mevcut sorunların depo ve lojistik kısmından başladığı bilindiğinden, ilk olarak deponun fiziki yapısı tasarlandı.
 • Firmanın ihtiyaçlarına uyumlu "Akıllı konuşan Raf & Depo sistemi" geliştirildi ve eğitimleri verildi.
 • Veri tasnifi eğitimi verildi ve ürünlerin olabildiğince alt kırılım bilgileri daha sonra SEO çalışmalarında kullanılmak üzere elde edilmeye çalışıldı.
 • Ürünlerin tamamı eğitim verilen personeller tarafından akıllı raf sistemileri ile sayılarak barkodlandı, raflarına kaldırıldı ve gerçek stok bilgisi elde edildi.
 • Sipariş aşamalarının tamamen otomatize edilmesi amacıyla, tüm siparişlerin bir havuzda toplayacak basit arayüzler geliştirildi, eğitimleri verildi ve siparişlerin geliştirilen sisteme girilmesi sağlandı.
 • Sipariş ürünlerinin paketlenmesi aşamasında farklı ürün gönderimi sorununun tespiti sonucu Raf'dan ürünleri toplama ve siparişlerin terminal ile gönderimi uygulamaları geliştirildi. Bu sayede Raf'dan ürünler fiziki yapıya göre sırayla ve belirli gönderim gruplarına ayırılacak şekilde toplanmaya imkan sağlayacak gönderim listeleri uygulaması geliştirildi. Hatalı ürün gönderimi ortadan kaldırıldı. Ürün paketleme süresi 40sn zaman aralıklarına kadar indirildi.
 • E-ticaret'te iade oranının artmasınında lojistik firması kaynaklı sorunların büyük bir payı olduğundan dolayı, bu bağlamda eş zamanlı lojistik entegrasyonları geliştirildi. Siparişlerin tüm aşamaları sistem tarafından otomatize olarak kontrol edecek şekilde tasarlandı. Sipariş ile ilgili herhangi bir iade aşamasına geçileceği bilgisi tespit edildiğinde çalışacak olan iade önleme iş akışı modeli uygulandı. Bu sayede iade oranında ciddi düşüşler gözlemlendi.
Firmanın iş planı, depo, lojistik ve personel planlama kısımları, eski iş planına göre çok daha hızlı çalışan, yönetilebilir ve sürdürülebilir hale getirildi. Bu sayade büyüme planlarını uygulamanın önündeki engel kalkmış oldu.

Web uygulamalarının geliştirilmesi
 • Olabildiğince basit, kullanıcı deneyimi konusunda genel standartların dışına çıkmayacak, arayüz mockup ları hazırlandı ve arayüz geliştirmeleri yapıldı.
 • Tahmini yogunluk göz önüne alınarak, sunucu tarafı yapılandırması yapıldı.
 • Dijital pazarlama için gerekli olan tüm entegrasyonlar, tüm özellikleri ile birlikte kodlandı.
 • E-ticaret yöneticisi pozisyonu için gerekli çalışmaların yapılması gerektiği tavsiyeleri verildi.
 • E-ticaret yöneticisi ilanları ile gelen başvurular tarafımızca değerlendirilerek e-ticaret yöneticisi pozisyonuna personel alımı yapıldı. Mevcut iş planı anlatılarak, todo-list oluşturuldu ve bu görevler verildi.
 • Açılışa özel kampanya kurguları oluşturuldu ve yazılımsal olarak uygulandı.
 • Sistem yayına alınmadan önce test ortamında yayımlanarak olası hatalar giderildi.
 • Sistem yayına alındı.
 • Dijital pazarlama kampanyalarına başlanmadan önce, mevcut müşteri bilgileri ile anlık 2500 tekil kullanıcı ile Stress Test yapıldı. Beklenen yogunluğa sorunsuz cevap verebilecek sunucu tarafı geliştirmeleri yapıldı.

 • Dijital pazarlamaya başlandı.
 • Firmanın hedef kitlesinin alışveriş alışkanlıkları göz önüne alınarak kombin uygulaması ve bu kombini tamamlayarak indirim kampanyası uygulaması geliştirildi.
 • Firmanın sosyal medyadaki başarınısın en önemli noktalarından birisinin takipçi etkileşimi olduğunun anlaşılması üzerine, web uygulamalarında da kullanıcı etkileşimini artırmak için Social Proof başlığında geliştirmeler yapıldı.
  Siparişlerin teslimi sonrasında, ürünle birlikte fotoğrafların gönderilmesi halinde ürün görselleri arasında müşteri instagram adresi ile birlikte yayımlanacağı bilgisi veren SMS gönderimi uygulaması geliştirildi. Bu sayede iki taraflı etkileşim amaçlandı. Müşterilerin de sosyal medyada takip edilme isteği doğrultusunda amaçlanan etkileşim sağlanmış oldu ve müşteri sadakati artırıldı.

 • Bazı ürünlerin tükenmesine rağmen çok fazla talep edildiği bilgisi sonucu, bu verileri işleyip doğru aksiyonun gerçekleştirilmesini sağlayacak raporlar eklendi. Bu raporlar doğrultusunda temin edilen ürünlerin tekrar satışa açılması için otomatize bilgilendirme servisleri geliştirildi.
 • Video moda geliştirmesi yapıldı. Sektörde ilk kez kullanılan uygulamada marka videoları izlenirken video dan geçen ürün, müşteriye eş zamanlı ve ürün kartı olarak sunulmaya başlandı. Bu sayede video ile onlarca ürünün kurgusal olarak sunulabilmesi amaçlandı. İçerik yöneticisine video yüklenirken videonun ilgili saniyeleri ile ilgili ürünleri eşleştirecebileceği yönetim arayüzü geliştirildi. Bu özellikte Stream Server olarak, geliştirdiğimiz ve şuan Türkiye'de ilk ve dağıtık yapıda olan GStream Server altyapısı yapısı kullanıldı. • Örnek Web Projesinin İlk Aşama Durum Değerlendirmesi
  Disiplinli ve planlı 6 aylık çalışmanın sonucunda kısa vadeli hedefler yakalandı ve satış hacminde %100 artış sağlandı. Çözüm ortağı olduğumuz firmanın teknik tüm sorun ya da geliştirmelerin takibi 7/24 tarafımızca yapılmaktdadır. Oluşan yeni fikirler proje kapsamında değerlendirilip geliştirme sürecine alınmaktadır.

PROJE TEKLİFİ ALIN

Projeniz mi var ?Başarı Hikayemiz Olun!

Uçtan uca fikrinizi planlamak ya da ihtiyaçlarınıza göre mevcut altyapınızı güçlendirmek için teknoloji partneriniz olmaktan onur duyarız.


Geliştir Bilgi Teknolojileri
Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.